schizofrenie a láska

20.02.2022

Schizofrenici dokážou stejně milovat jako lidé co stou nemoci netpí. Máme mnoho druhů lásky. Partnerskou. mateřskou lásku k přírodě ke zvířatům a pod. Soužití člověka který trpí touhle nemoci člověkem který ne ,se vzájemě neodporuje. Naopak vztah by měl být rovnocenný . Zraví člověk musi být ohleduplný  a dávat hodně lásky protějšku. Také vzájemné porozumění závisi na toleranci každého z nich. Když člověk se schozfrenii dostane ataku tak jeho protějšek který je zdraví by tuhle situlaci zvladl lépe než člověk duševně nemocný. Má to svá úskalí a to taková že člověk v atace může trpět budy a halucinacemi a proto by měl být alespoň jeden duševně zdraví. Nevylučuje se že partneři  kteří sou stejně nemocný spolu nemůžou být. Tyto partneři však v době nemoci musí mít i jinde zázemí jako je rodina, přátelé nebo organizace.

Je spousta případů že schizofrenici maji jedno a vice dětí. Jsou velice empatický rodiče a s láskou se starají o své potomky. Je lépe když mají podporu v rodině.

Schizofrenici jsou kreaktivní a dokážou se dobře prosadit umělecké úrovni z ktreé si mohou udělat taky lásku. Jelikož jsou vnímáví tak mnoho z nich má upřimnou lásku k přírodě i ke zvířatům. At se nezdá můžou mít lásku k praci ale musí mít motiv.

Proto schizofrenici doufrejte a hledejte lásku všude kde budete mít příležitost, protože lásky není vždycky dost.                                                                                                                                                                     (grala)