Otázky o schizofrenii

Otázky o schizofrenii

1. Co je to schizofrenie?

.Nejzávažnější duševní onemocnění vyskytuje se 1-2% populace je to druh psychózy.

2. Jak se projevuje schizofrenie?

Poruchami myšlení a vnímání bludy a halucinace schizofrenici si dávají do souvislosti věci co nikdy spolu nesouvisely mají různé představy že řídí politiku každý schizofrenik to má jiný.

3. Jak se léčí schizofrenie

antipsychotiky 

4.Kdo může onemocnět schizofreníí ?

Úplně každý ať to má v rodině třeba po nějaké nehodě kouřením marihuany drogy atd.

5.Jaké jsou druhy schizofrenie.

Nejčastější je paranoidní že má člověk pocit že se za nim dívají lidé. Má pocit že ho nahrávají kamery nebo že ho někdo sleduje pronásleduje člověk si myslí že je jeho osobní vrah mysli si že udělá pokrok v medicíně  simplexní schizofrenie příznaky jsou narušené , hebefrenní často používá vulgarismy plané filozofování podivínství. Katatonní schizofrenie je vzácná halucinované hlasy zakazují hýbat se. Reziduální chronická. Pří vzniku se uplatňují dědičné vlohy a také jde o zvýšené dopaminu. Zatěžujíci situace (jako je úmrtí v rodině,přepracovanost a pod.)

6.Jaký je výskyt schizofrenie? 

V ČR je odhadem asi 100 000 až 200 000 schizofreniků a po celým světě je to asi přes 24 milionu lidí.

7.Co schizofrenie a manželství ? 

Pacienti se schizofrenii těžko shánějí partnera kdo by chtěl muže s pěnou od pusy nemocný dítě nebo dokonce vztah bez sexu ženy chtějí bohatý a zdrví chlapy.

8. Co schizofrenie a láska ? 

Láska a schizofrenie spolu souvisí lidé nedokážou najít vztah nemají to jednoduché ohledně sexu. Trpí poruchami erekxe a necítí lásku a nemají touhu se milovat.

9.Jde vyléčit schizofrenie ?

Ne zatím na to nikdo neobjevil lék , ale je v dnešní době dobře léčitelná ale bez léků to nejde.

10.Je schizofrenie dědičná ?

Ano, a jestli ne tak pak alespoň tam jsou nějaké dědičné dispozice jestli-že má schizofrenii jeden rodič tak pravděpodobnost je 10% když oba 20% ale u mě říkali že na 80% procent to bude semnou špatný