důchod

Invalidní důchod se pohybuje okolo 12 až do 20 tisic někdo má i víc třeba i příspěvek na péči. Jsou lide co mají důchod ještě nišší.

V roce 2010 sem musel jít do nemocnice kvůli důchodu protože mi ho chtěli vzit protože sem ještě nebyl na žádné psychyatrií a pobýral sem důchod 3 stupně už od 21 let. Ja tu svojí nemoc 7 let tajil . Před komisi která byla přísná sem si v duchu říkal kolikrát se člověk musí zblaznit aby dostal invalidní důchod. Nastoupil sem 10. září 2010 v 10.hodin. to jsou 3 desítky. Tak sem hrozně potil nevěděl sem co mě čeká pří vztupu se mi na něco ptal doktor já ho nedokázal vnímat co říká. Měl sem strach abych neřekl něco špatně aby mě nezačali léčit na něco jiného.

Tenkrát mě bylo 28 let a pak mi dali na pokoj stejně starýho kolegu na pokoji ten luštil těžký křížovky a žíkal že píše članky do novin tak sem si najednou začal myslet že píše članek o mně on si z toho začal dělat legraci že se ten članek se bude jmenovat pokoj číslo 2  a pak sem si začal dělat legraci z čísla 28 že dostanu důchod 28.tisic a on řekl že tolik stát nemá peněz a pak sem si připadal v nemocníci jako politik že rozhoduji o státních penězích. Měl sem pocit kdyby přišla vizita o pět minut dříve nebo déle pokaždy bych řekl něco jiného a doktoři taky každý je u jiný politický strany tak každy léčí jinak. to je ale logika uvažování schizofrenika.

Taky sem si dělal legraci že sem v levném hotelu za 60kč na noc.