důchod

Invalidní důchod 3 stupně se pohybuje okolo 12 až do 20 tisíc někdo má i víc třeba i příspěvek na péči. Jsou lide co mají důchod ještě nízký nemají odpracováno.

V roce 2010 sem musel jít do nemocnice kvůli důchodu protože mi ho chtěli vzít protože sem ještě nebyl na žádné psychiatrií a pobíral sem důchod 3 stupně už od 21 let. Já tu svojí nemoc 7 let tajil . Před komisi která byla přísná jsem si v duchu říkal kolikrát se člověk musí zbláznit aby dostal invalidní důchod. Nastoupil sem 10. září 2010 v 10.hodin. to jsou 3 desítky. Tak sem hrozně potil nevěděl sem co mě čeká pří vstupu se mi na něco ptal doktor já ho nedokázal vnímat co říká. Měl jsem strach abych neřekl něco špatně aby mě nezačali léčit na něco jiného.

Tenkrát mě bylo 28 let a pak mi dali na pokoj stejně starého kolegu na pokoji ten luštil těžký křížovky a říkal že píše články do novin tak jsem si najednou začal myslet že píše článek o mně on si z toho začal dělat legraci že se ten článek se bude jmenovat pokoj číslo 2  a pak sem si začal dělat legraci z čísla 28 že dostanu důchod 28.tisic a on řekl že tolik stát nemá peněz a pak sem si připadal v nemocnici jako politik že rozhoduji o státních penězích. Měl sem pocit kdyby přišla vizita o pět minut dříve nebo déle pokaždý bych řekl něco jiného a doktoři taky každý je u jiný politický strany tak každý léčí jinak. to je ale logika uvažování schizofrenika.

Taky sem si dělal legraci že sem v levném hotelu za 60kč na noc.


čtěte také :