Moje osobní zkušenost se schizofrenikem Jiřím Láskou

18.03.2023

Jirku jsem poznal někdy okolo roku 2020, bylo to náhodou když se mi na facebooku objevilo video z kanálu TV Schizofrenik. Hned od počátku mne to jeho streamování zaujalo a tak jsem se rozhodl mu zavolat a zjistit si o něm víc informací. A musím říct, že jsem udělal skutečně dobře.


Ze začátku mi Jura připadal skutečně vážně nemocnej a jeho reakce často dost zmatený. Jenže během těch 3 let co se známe se změnil o 180°. Jeho vystupování se stalo skutečně seriózní, člověk mu perfektně rozumí co chce říct a i styl moderování jeho pořadů šel obrovským způsobem nahoru. Nevím, zda je to změnou medikace nebo tím, že na sobě během covidu začal pracovat, ale jeho proměna během této krátké doby je neuvěřitelná.
Za sebe mohu říct, že pokud na sobě bude tímto způsobem pracovat dál, čeká ho velkolepá kariéra moderátora, kterého si vyhlídne nejedna televize. I přes jeho handikep, který má od narození, se tento člověk nevzdal a i přes nepřízeň osudu se s touto nevyléčitelnou nemocí popral jako málokdo. Není mnoho schizofreniků, kteří by ve své kariéře dosáhli nějakého výraznějšího úspěchu, ale u Jirky jsem si naprosto jistý, že o něm ještě uslyší celé Česko.
S pozdravem,

Praotec Tišnov

čtěte také: