Mezilidské vztahy a schizofrenie

16.01.2022

Často se lidé domnívají že schizofrenik nepotrebuje žádné vztahy. Banaopak. Tento člověk ať introvert vyhledává mezilidské vztahy všude. Domnívá se že najde u lidí pomoc. 

Schizofrenik to má v životě hodně složité. Vyhledává přátelé ,lidi v rodině nebo mimo ni. Mnoho lidí mu nedá šanci dokonalému zblížení. Ať vztahovačný hledá víru v druhé. Nechce se citit sám. Naráží však stigmatisaci a nepochopení často má touhu svěřit se i událostmi které ho potkali v dětství behem života či z bludy a halucinacemi. Neznalí lidé této nemoci mu to mají za zlé někteří ho pomlouvají setkává se z nepokojením a cítí toto jednání jako křivdu. Tímto se jeho zdravotní vtav stale zhoršuje.

Lidé buďte k duševně nemocným vzřícní, ohleduplný a nechovejte se k nim jako mentálně postiženým ( nic proti tomuto postižení nemám) Sou to pro většinu lidi citlivý empatický a hodní otázka inteligence by v tom nemeěla hrát žádnou roli , protože muže onemocnět tak doktor i popelář. Tímto Vás žádám a prosím udělejte svět hezčí duševně nemocným lidem , zaslouží si to , potřebují a vše Vám v lásce vrátí.

                                                                                                                                                                         (grala)

čtěte také