nemoc a život

22.08.2022

Nemoc a život je téma , které dá zabrat myšlenkám. V součastný době se duševní nemoci zabívá sposta lidí laiků i odborníků. Laici mají nazory různého typu , kteří duševně nemocným fandí podporují je a chápou, druha skupina laiků se jich bojí zákeřně je pomlouvají a mají je v opovržení. Odbornici mají nadhled jako je například psychiatr , psycholog, peer konzultant mají nadhled a také tyhle lidi podporují ,ale duševně nemocný si na druhou stranu nemuže všechno dovolit. Měl by brát léky např. antipsychotika , antidepresiva, stabilizátory nálady, léky proti úzkosti po případě leky na spaní . Když tyhle léky neužívá dělá si život horší než ve skutečnosti je. Pokud to však vzládá malím přísunem léku je vše v pořádku.

Život je velmi těžký boj, některé dveře se nemají otevírat hlavně v minulosti ne ,aby clověk nezešílel některé dveře se ale otevřít mají aby proudily čisté myšlenky a život se projasnil. Život přináší různé situace bolestivé i krásné. Duševně nemocní se těžko vyrovnávají s velkou psychickou bolestí. Často bývají citlivý a empatický a proto to mají v životě těžké. Některým pomaha víra v Boha jiným dobrý přítel, zvířátko prochazka v přírodě četba dobré knihy, cvičení jógy ,meditace, práce, kreativita, vaření, uklid v domacnosti, cigarety, v malem množstvi alkoholu, malování, psaní basní povidek, www.stranek skratka aktivita která jim děla dobře.

Někdy nas přepada beznaděj až do takové míry až bychom si chtěli ublížit. I při takových myšlenkách je nezbytné vyhledat dobreho přítele psychiatra nebo psychologa nebo zavolat na krizovou linku 702256762 a zhluboka dýchat lék na uklidnění a snažit se usnout. Čas od časů si udělat pižamový den jen tak se valet pospavat neco si přečíst podívat se na televizi vypnout si telefon a podobně.

Bolest psychického je neskutečná nedá se srouvnat z žádnou jinou bolestí. Proto jim lidé zpříjeněte život jakým koliv spůsobem milou návštěvou dárkem pomocí v domacnosti doprovodem k lékaři navštěvou kina nebo divadla, čtení nahlas finční pomocí nebo jen tak v duvěrou v mně sama.

Není cesta ke štěstí. Stěstí je cesta Buddha                                                                         grala